10 najbardziej tuczących potraw na świecie

10 najbardziej tuczących potraw na świecie

Można by pomyśleć, że Stany Zjednoczone ze swoimi dużymi porcjami, absurdalnie wysokim wskaźnikiem otyłości i wyjątkowo amerykańskimi innowacjami, takimi jak Doritos Locos Taco, są domem dla najbardziej tuczących potraw na świecie. Ale mylisz się. Nasze narodowe potrawy nie mają nic na temat zatykających tętnice złych chłopców z całego świata. Oto kilka najbardziej dekadenckich potraw, jakie znajdziesz w innych krajach.

Acaraje, Brazylia

Wiesz, co naprawdę nie jest dla ciebie dobre? Olej palmowy. Zwykła łyżka tego produktu zawiera aż 7 gramów nasyconych tłuszczów – co jest niedobre, ponieważ tłuszcze nasycone sprawiają, że jedzenie smakuje naprawdę wspaniale. Przykładem jest brazylijskie acaraje: czarnooki groszek uformowany w kulkę, smażony na głębokim oleju w oleju palmowym, a następnie nadziewany vatapą i caruru (pikantne pasty z suszonych krewetek, mielonych orzechów nerkowca… i więcej oleju palmowego).

Churros, Hiszpania

Zapomnij o nudnym śniadaniu ze Special K i odtłuszczonym mlekiem. W Hiszpanii popularnym sposobem na rozpoczęcie dnia przez mieszkańców jest posiłek złożony z churros. Te smażone ciasta są maczane w cukrze i cynamonie, a następnie – oto tłusty kopacz – maczane w gęstym napoju z gorącej czekolady. Porozmawiaj o porannej gorączce cukru!

Poutine, Kanada

Sam w sobie skromny ziemniak jest stosunkowo zdrową skrobią. Ale w rękach Kanadyjczyków staje się poutine – frytki duszone w sosie i twarożku z serem cheddar. To serowe danie jest tak popularne, że jest nawet sprzedawane w Burger King w Kanadzie, gdzie (według informacji żywieniowych sieci) danie zawiera 740 kalorii i 41 gramów tłuszczu.

A to tylko tradycyjna wersja. Są całe restauracje, które serwują wyłącznie odmiany poutine. Smoke’s Poutinerie podaje potrójny Pork Poutine (z szarpaną wieprzowiną chipotle, podwójnie wędzonym boczkiem i włoską kiełbasą), Nacho Grande Poutine (z domowym chili, salsą, guacamole, kwaśną śmietaną i papryczkami jalapeno) oraz Bacon Cheeseburger Poutine (z prime mielona wołowina, boczek podwójnie wędzony, sos serowy).

Khachapuri, Gruzja

Jedzenie z talerza jest takie nudne. A co by było, gdyby twoje jedzenie było podawane w łódce na chleb – a co by było, gdyby łódka do chleba była wypełniona stopionym serem? Gruzini mają dobry pomysł ze swoim chaczapuri. To miska na chleb nadziewana stopionym serem, zwieńczona jajkiem i dużą podkładką masła!

Nutella Crepes, Francja

Jedna porcja (2 łyżki) słodkiego, czekoladowego pasty Nutella ma 200 kalorii (z czego 110 pochodzi z tłuszczu). A jeśli użycie łyżki (lub palca) do zjedzenia pasty z orzechów laskowych prosto ze słoika po prostu nie wystarczy, zechcesz udać się do Francji na naleśnik Nutella. Tam wiele ulicznych wózków i restauracji smaży się w cieście na maśle i robi cienkie, przypominające naleśniki kieszonki, w których można dostarczyć Nutellę. Co więcej, naleśniki są zwykle zwieńczone cukrem pudrem, a czasem nawet bitą śmietaną.

Aligot, Francja

Znasz stereotyp, że Francuzki nie tyją? Musimy się zastanawiać, jak to możliwe, gdy danie takie jak aligot jest serwowane w regionie L’Aubrac w tym kraju. Aligot składa się z tłuczonych ziemniaków, masła, śmietany, czosnku i stopionego sera, a wszystko to razem ubijane w grube, bogate naczynie. Według strony internetowej FatSecret zliczającej kalorie , 1 łyżka aligota zawiera 6 procent zalecanej dziennej ilości tłuszczów nasyconych.

Jalebi, Indie

Jasne, zwykłe stare ciasto jest niezdrowe samo w sobie. Ale Indie naprawdę wspierają grę dzięki jalebi, głęboko smażonemu ciastu namoczonemu w słodkim syropie. Ciasto lejkowe, jesteś na bieżąco – posypanie cukrem pudrem po prostu już go nie kroi.

Calzone, Włochy

Czy wiesz, że tradycyjny calzone zużywa taką samą ilość ciasta jak cała pizza – i że ma służyć czterem osobom? A może myślałeś, że cały pyszny calzone był dla ciebie? Mamy region Kampania we Włoszech, aby podziękować za narodziny tej wersji pizzy, która jest nawet niezdrowa niż oryginał. W calzone pomidory, mozzarella i inne tradycyjne dodatki do pizzy są wkładane do łatwej do spożycia kieszeni z ciasta, a następnie podawane.

Dom Różności